Agrākos laikos tika uzskatīts, ka spēka treniņi bērniem var būt kaitīgi. Tomēr zināšanu bāzei ejot uz priekšu, ar vien vairāk zinātnisko pētījumu pierāda, ka tomēr spēka treniņi var būt lieliski arī priekš bērniem, ne tikai priekš pieaugušajiem. Tos ir rekomendēts aizvadīt speciālistu uzraudzībā un tie var palīdzēt nostiprināt muskuļus, locītavas un kaulus, kā arī izvairīties no sporta traumām.  Zinātniskie pētījumi rāda, ka viens no galvenajiem sporta traumu cēloņiem ir muskulatūras, cīpslu un saišu vājums. Ja jaunais sportists spēka ziņā nav gatavs attiecīgajām fiziskajām slodzēm, tas viņu padara par uzņēmīgu pret dažādām traumām. Traumu rezultātā var nākties nedēļām vai pat mēnešiem ilgi izlaist treniņus. Tāpēc spēka treniņš ir ļoti svarīgs priekš traumu profilakses. Ir svarīgi arī iegādāties pareizās preces vingrošanai.

Spēka treniņš palīdz uzlabot fizisko sagatavotību.

Jaunajiem sportistiem nav nepieciešamā fiziskās sagatavotības līmeņa, lai uzreiz sāktu augstas intensitātes treniņus. Jaunais sportists turpina augt un tamdēļ vēl pilnībā nav attīstījies muskuļu, locītavu un kaulu spēks, izturība, kā arī motorā kontrole. Atbilstoši spēka treniņi speciālistu uzraudzībā palīdzēs sagatavot jaunā sportista tehniku, spēku, kustību kontroli, izturību, koordināciju un līdzsvaru. Šāda veida treniņš ne tikai uzlabos kopējo fizisko sagatavotību, bet arī novērsīs iespējamās traumas, ko jaunais sportisks var iegūt sliktas fiziskās formas vai nepareizas tehnikas dēļ.

Spēka treniņš palīdz uzlabot sportisko sniegumu.

Nodarbojoties ar nostiprinošiem vingrinājumiem, var uzlabot ķermeņa spēku, koordināciju, stabilitāti, kā arī mobilitāti. Šīs lietas, savukārt, arī iespaido sportisko sniegumu. Nav svarīgi vai tas ir basketbols vai futbols – iegūtie spēka treniņi rezultāti uzlabos kopējo sportisko sniegumu, gan ātrumu, gan izveicību.

Spēka treniņš samazina pārslodzes traumu risku.

Pārslodzes traumas bieži vien notiek dēļ muskuļu, saišu vai cīpslu vājuma. Pārslodzes traumas izraisa arī nevēlamas kompensācijas – jaunais sportists var sākt izvairīties no konkrētas kustības, veidojot progresējošu ķermeņa disbalansu un asimetriju. Pieredzes trūkuma dēļ, jaunais sportists var pat īsti neatpazīt traumu un turpināt treniņus, kas var problēmu padarīt par nopietnu un hronisku. Tādēļ ir svarīgi jau laicīgi, profilakses nolūkos uzsākt atbilstošus nostiprinošus treniņus.

Lai spēka treniņš sniegtu vislielāko efektivitāti, tas ir jāaizvada speciālista uzraudzībā un liels palīgs ir atbilstošs, plašs vingrošanas inventāra klāsts – svaru bumbas, līdzsvara virsmas, vingrošanas gumijas, nūjas, utt. Ieskatieties fiziopreces.lv vingrošanas inventāra sadaļā, lai iepazītos ar Mūsu piedāvājuma klāstu.