Viens attēls var būt 1000 vārdu vērts. Taču kur ņemt kvalitatīvus attēlus mājas lapu noformējumam, blogam, rakstam Facebook, Twitter vai nelielas uzņēmuma reklāmas noformējumam, nemaksājot par to lielu naudu? Protams, ja budžets atļauj, var šos attēlus iegādāties tādos portālos kā istock.com123rf.com vai jebkurā citā līdzīgā vietnē. Ja proti, vari izveidot attēlus arī pats. Taču tikpat labi vari kvalitatīvus attēlus dabūt arī bez maksas, neieguldīt lielu darbu to radīšanā un vienlaikus arī nepārkāpt neviena autortiesības.

Internetā ir pieejami daudzi portāli, kas kvalitatīvus attēlus piedāvā bezmaksas lietošanai. Ir tādi portāli, kuri attēlus ļauj izmantot tikai ar nosacījumu, ka tiks pievienota atsauce uz autoru vai konkrētu linku, ir arī tādi, kas  atļauj fotogrāfijas izmantot tikai personīgai lietošanai, nevis komerciāliem mērķiem. Tādejādi pirms nolem izmantot kādu attēlu, vispirms noteikti pārbaudi, kādi ir tās izmantošanas nosacījumi un autortiesību uzliktie ierobežojumi.

Zemāk redzamajā sarakstā ir apkopoti vairāk kā 60 portāli un mājas lapas, kur vari atrast attēlus izmantošanai gan personīgiem, gan komerciāliem nolūkiem.

60+  kvalitatīvu bezmaksas attēlu portāli

Fotogrāfiju datu bāzes ar attēlu meklētājiem – attēlus var izmantot arī komerciālos nolūkos, nav nepieciešama atsauce uz autoru.

 1. Free Images – Vairāk kā 388 000 bezmaksas fotogrāfiju un ilustrāciju
 2. Pixabay– vairāk kā 310 000 attēlu – fotogrāfijas, vektorgrafikas un mākslinieciskas ilustrācijas. Var izmantot gan digitālā, gan drukātā veidā, tai skaitā komerciālos nolūkos.
 3. Snapwire Snaps– 200 177 pasaules labāko fotogrāfu bezmaksas fotogrāfijas.
 4. tookapic – 13 846 augstas kvalitātes fotogrāfijas
 5. Public Domain Photos– 5 000 bezmaksas fotogrāfiju un 8000 klipkopas (cliparts), kurus vari izmantot kā vien vēlies – tai skaitā komerciālos nolūkos.
 6. Free Photos Bank– plaša dažādu fotogrāfiju izvēle – sākot no kabeļiem un beidzot ar rotaļlietām un biroja piederumiem.
 7. Picjumbo– vienkārša navigācija un plaša attēlu galerija. Daudz skaistu ēdienu un dzērienu fotogrāfiju izvēle.
 8. FancyCrave– augstas izšķirtspējas profesionālu fotogrāfu uzņemtas ēdienu, dabasskatu, cilvēku, arhitektūras u.c. fotogrāfijas.
 9. FreeJPG– labs tehnoloģiju, cilvēku, tekstūru, ceļojumu, reliģisku un citu žanru attēlu resurss – vairāk kā 10 000 attēlu.
 10. Good Free Photos– galerija ar tūkstošiem unikālu bezmaksas fotogrāfiju: dažādi ceļojumu galamērķi, augi, dzīvnieki un ievērojamas pasaules vietas.
 11. Public Domain Pictures – 117 700 bezmaksas fotogrāfijas. Ņem vērā, ka šeit ir arī tādi attēli, kuru izmantošanas nosacījumos noteikts, ka jāizvieto atsauce uz autoru.
 12. Immediate Entourage – resurss interesants ar to, ka piedāvā jau no fona izgriestus objektus .png formātā, kā arī ilustrācijas un tekstūras. Vērts ieskatīties.
 13. ISO Republic– augstas izšķirtspējas attēli kategorijās: arhitektūra, daba, cilvēki, tekstūras, pilsētvide un citās.
 14. Pexels– vairāk kā 4 500 bezmaksas fotogrāfiju. Katru nedēļu tiek pievienotas vismaz 70 jaunas augstas izšķirtspējas fotogrāfijas.
 15. Stocka– maza skaistu dažādu žanru fotogrāfiju kolekcija.
 16. Designers Pics – fotogrāfa Jeshu John ostas pilsētā Kochi (Indijā) radītas fotogrāfijas.
 17. IM Creator – dažādu attēlu resurss izmantojams komerciālos nolūkos.
 18. Foodies Feed – brīnišķīgi ēdienu attēli – bezmaksas un ar augstu izšķirtspēju.
 19. Gratisography – dabas, cilvēku, dažādu objektu un pilsētvides attēli, ko vari izmantot gan personīgajām vajadzībām, gan komerciālos nolūkos.
 20. Negative Space – skaistas bildes dažādām vajadzībām.
 21. Split Shire – brīnišķīgas fotogrāfijas 22 kategorijās. Vērts ieskatīties.
 22. Life of Pix – lielākoties dabas un ceļojumu bildes personīgajām un komerciālajām vajadzībām.
 23. Lock and Stock Photos – fotogrāfa AJ Montpetit augstas kvalitātes fotogrāfijas dažādās kategorijās.
 24. Finda Photo – tūkstošiem bezmaksas fotogrāfiju.
 25. Large Photos – labs augstas izšķirtspējas dažādu žanru fotogrāfiju resurss.
 26. Magdeleine – šeit fotogrāfijas vari sasortēt tajās, kuru lietošanai nepieciešams izvietot atsauci un tajās, kurām tas nav nepieciešams. (CC0 –Public Domain).
 27. Public Domain Archive – Iedvesmojošas un skaistas profesionālu fotogrāfu radītas fotogrāfijas.
 28. Stock Pic – plaša fotogrāfiju izvēle 16 kategorijās.
 29. Epicva – fotografēšanas entuziastu radītas oriģinālas bildes.
 30. Creative Vix – skaistas pilsētu, cilvēku, ainavu, ziedu un dzīvnieku fotogrāfijas.
 31. Free Range Stock – radošu un talantīgu fotogrāfu radītas fotogrāfijas.
 32. Dreamstime – piedāvā gan maksas, gan bezmaksas fotogrāfijas. Nepieciešams reģistrēties.
 33. RGB Stock – fotogrāfu un dizaineru radīts resurss ar diezgan plašu žanru attēlu piedāvājumu. Nepieciešama reģistrācija.
 34. Pickup Image – lielākoties dabas skatu un ainavu fotogrāfijas, kā arī klipkopas (cliparts), kā piemēram, spēļu kārtis, sports u.tml.
 35. Stock Image Point– neliela burvīgu dabas ainavu, pilsētu, dzīvnieku, arhitektūras un ziedu fotogrāfiju kolekcija.
 36. Kaboom Pics – labas kvalitātes fotogrāfijas pilsētvides un arhitektūras žanrā, kā arī modes, ēdienu, ainavu un citos žanros.
 37. Free Nature Stock – lieliskas kvalitātes dabas un dzīvnieku fotogrāfiju kolekcija.
 38. Free Use – augstas kvalitātes stilīgas fotogrāfijas un attēli.
 39. Stock Snap – brīnišķīgas fotogrāfijas. Katru nedēļu datu bāze tiek papildināta ar simtiem jaunu attēlu.

Foto kolekcijas bez meklētāja rīka.

Šajā sarakstā atradīsi mazas, taču skaistas un oriģinālas foto kolekcijas, kurās interesējošā bilde jāmeklē manuāli, tā kā mājas lapai nav bilžu  meklētāja.

 1. Startup Stock Photos – bezmaksas fotogrāfijas jaunajiem uzņēmējiem, blogeriem, mājas lapām, dizaineriem un visiem citiem.
 2. Made In Moments –ceļojumu fotogrāfijas bez maksas. Katru nedēļu kolekcija tiek papildināta ar jaunām fotogrāfijām, kuras vari izmantot kā vien vēlies.
 3. Jay Mantri fotogrāfa Jay Mantri fotogrāfiju kolekcija.
 4. Travel Coffee Book – skaistas ceļojumu fotogrāfijas.
 5. Picography – augstas izšķirtspējas ceļojumu un dabas fotogrāfijas.
 6. MMT – ziedu, dabas un vasaras skatu fotogrāfijas, kuras radījis fotogrāfs Jeffrey Betts.
 7. Je shoots – lieliskas kvalitātes dabas, dzīvnieku, ēdienu, cilvēku un citas fotogrāfijas.
 8. Big Foto – šeit varēsi atrast konkrētas Tevi interesējošas valsts skatu fotogrāfijas, tai skaitā viesnīcu un populāru ceļojumu objektu bildes.
 9. Death to The Stock Photo – plaša stilīgu fotogrāfiju izvēle. Nepieciešama reģistrācija.
 10. Free Media Goo – foni, tekstūras, kā arī aviācijas, pludmales, ēku, ēdienu un citas fotogrāfijas.

Citi resursi

Ja Tev nav iebildumu ielikt atsauci uz autoru vai arī Tev ir svarīga plaša klipkopu (cliparts) izvēle, kā arī senatnīgi attēli, ielūkojies šajā sarakstā.

 1. Flickr– milzīga attēlu izvēle, ko radījuši gan amatieri, gan profesionāli fotogrāfi. Pirms attēla izmantošanas vienmēr vispirms pārliecinies par autortiesību noteiktajiem nosacījumiem tā izmantošanai. Lielākoties ir nepieciešama atsauce uz autoru.  Vari dalīties ar izvēlēto bildi sociālajos tīklos vai savā mājas lapā, iekopējot speciālo attēla linku.
 2. Compfight– attēlu meklētājs, kas palīdz atrast nepieciešamo bildi Flickr resursos.
 3. Wikimedia – 21 049 775 plaši izmantojamu attēlu datu bāze, kuru vari papildināt arī pats. Orientēšanās un meklēšana tajā gan nav īpaši ērta.
 4. Ancestry Images – piedāvā vēsturiskas un senatnīgas fotogrāfijas, kā arī karšu un pieminekļu attēlus.
 5. New Old Stock – vēl viens senatnīgu attēlu resurss, ko var izmantot personīgos un nekomerciālos nolūkos. Lielākai daļai no attēliem nepieciešams pievienot atsauci.
 6. Creative Commons Search – attēlu meklētājs, kas palīdz sameklēt attēlus, video un mūziku 12 interneta portālos, kā piemēram, Flickr, Google, Youtube un citos. Pirms kāda resursa izmantošanas vienmēr pārliecinies par autortiesību uzliktajiem nosacījumiem.
 7. Open Clipart – plaša klipkopu (cliparts) izvēle neierobežotai lietošanai gan personīgiem, gan komerciāliem mērķiem.

Fotogrāfiju kolekcijas, kuru izmantošana atļauta tikai ar atsauci uz resursu

 1. Morgue File – fantastiski skaisti dabas skati, dzīvnieki, ēdieni, augļi, dārzeņi, fona attēli, kā arī mākslinieciskas bildes ar abstraktu jēgu.
 2. Raumrot – augstas izšķirtspējas ēdienu un dzērienu, kalnu, dabas skatu, sporta, pilsētvides un citu žanru fotogrāfijas.
 3. Free Digital Photos – Šajā portālā var atrast tūkstošiem attēlu – sākot no kāzām, beidzot – ar biznesa ilustrācijām. Mazie attēlu izmēri (400 x 266px) ir par brīvu, lielāki – sākot no 3$. Bez maksas izmantotajiem attēliem nepieciešams arī norādīt atsauci uz tā autoru.
 4. Vector Open Stock – 11 067 vektora attēli – foni, ikonas, logo, kāzas, ziedi un citi žanri, kurus var lejupielādēt gan .eps, gan .jpg formātos. Samaksājot 5$ vari iegūt bildes izmantošanas tiesības arī bez atsauces likšanas.
 5. Free Food Photos – augstas kvalitātes skaisti ēdienu attēli – jūras veltes, dārzeņi, augļi, gaļa, saldumi u.c.

Attēli nekomerciālai lietošanai

Stock Vault – 62 000 bezmaksas attēlu. Lielisks resurss nekomerciāla rakstura blogam vai mājas lapai.

Ja zini kādu labu bezmaksas attēlu resursu, kas nav minēts šajā rakstā, droši padalies ar to šī raksta komentāros. Noderēs visiem.

Kad attēli dabūti, nākamais jautājums būtu – kā tos lēti un ērti apstrādāt un pārveidot pēc savas vajadzības? To lasi šeit.