Dodoties tiešsaistē, saglabājiet savas aktivitātes un fizisko atrašanās vietu privātu: mēs parādīsim, kā paslēpt savu IP adresi.

Mūsdienās arvien grūtāk ir aizsargāt savu privātumu tiešsaistē. Viena no galvenajām problēmām ir tā, ka, lietojot internetu, jūsu IP adrese parāda vietnes un citas vietas, kur jūs atrodaties, un, iespējams, pat to, kas jūs esat.

Atkarībā no tā, kur pasaulē dzīvojat, tas var būt pilnīgi bīstams vai vienkārši kaitinošs, ja jūs labāk gribētu paturēt tiešsaistes aktivitātes privātas. Par laimi ir veidi, kā šo informāciju sajaukt un maskēt jūsu reālo IP adresi ar citu.

  1. Paslēpiet savu IP adresi, izmantojot VPN

Bez šaubām, vienkāršākais veids, kā slēpt savu IP adresi, ir, izmantojot VPN. Šie virtuālie privātie tīkli maskē jūsu savienojuma izcelsmi, novērotājiem parādot pavisam citu IP adresi. Adrese var atrasties jebkur pasaulē (pieņemot, ka jūsu izmantotajam pakalpojumam ir serveri visā pasaulē), kas arī nozīmē, ka VPN bieži tiek izmantoti, lai apietu reģionālos ierobežojumus pakalpojumiem, piemēram, Netflix.

Atkarībā no tā, kur dzīvojat, VPN var būt vai nebūt likumīgs. VPN arī šifrē datus, kas dodas uz apmeklētajiem serveriem un no tiem, tādējādi nodrošinot papildu drošību visām jūsuaktivitātēm tīmeklī.

Opera tīmekļa pārlūkprogrammā ir iebūvēts VPN (labi, vairāk par starpniekserveri), taču ir vairākas maksas un bezmaksas alternatīvas, kas nodrošina labāku darbu, lai jūsu dati būtu privāti.

Mēs iesakām NordVPN, ExpressVPN un PureVPN.

  • Izmantojiet starpniekserveri

Starpniekserveris ir nedaudz līdzīgs VPN, jo tas novirza jūsu interneta savienojumu caur tiešsaistes serveri, lai jūsu sākotnējā IP adrese tiktu maskēta, pārlūkojot tiešsaistē. Tieši tāpat kā VPN, starpniekserveri bieži tiek izmantoti, lai apietu ģeogrāfiskā satura blokus, un tie ir populāri arī pasaules daļās, kur internets ir spēcīgāk regulēts.

Lai gan starpniekserveri ir piemērots veids, kā slēpt jūsu IP adresi, tiem ir lielāks risks nekā dažām cienījamākām VPN vietnēm. Iepriekš ir bijuši gadījumi, kad paši starpniekserveri izseko cilvēku aktivitātes, un, tā kā informācija par starpniekserveri nav šifrēta, kā tas ir VPN, pastāv arī iespēja, ka tiek savākti jūsu dati.

  • Izmantojiet Tor

Viens vārds, kas ir sinonīms tiešsaistes privātumam, ir Tor pārlūks. Daudzus gadus šī lietotne ir paredzēta cilvēkiem, kuri nevēlas, lai valdības, korporācijas vai hakeri uzraudzītu vai izsekotu viņu tiešsaistes aktivitātes.

Tor ir bezmaksas, atvērtā koda, lejupielādējama pārlūkprogramma, kas izmanto brīvprātīgos serverus, lai padarītu ikvienam ārkārtīgi grūti uzzināt, ko jūs esat darījis.

Tor ģerbonis ir sīpols, kas attēlo šifrēšanas slāņus, kas vēl vairāk aizsargā lietotāju datus, vienlaikus asarām izlūkošanas aģentūru acīs ceļot visā pasaulē.

Tomēr ir viens trūkums, un tas ir fakts, ka Tor pārlūka izmantošana nav tieši tā ātrākā pieredze dzīvē. Izmantojot šos šifrēšanas slāņus un mainot savus datus visā pasaulē, ir jāmaksā ar veiktspēju.

Android lietotāji ar prieku atzīmēs, ka tālrunim un planšetdatoram ir pieejama arī Tor versija, kas tiek nosaukta par interesanto vārdu Orbot. Atkal tas ir bez maksas, un tas ir tik pat drošs, lai slēptu jūsu atrašanās vietu. Tor vēl nav izveidojis lietotni Apple ierīcēm.